Voden ogled razstave: Arhivi pripovedujejo

ICCHS - Mednarodno središče za primerjalne zgodovinske raziskave / International Center for Comparative Historical Studies, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani vabi na voden ogled Arhivi pripovedujejo v sklopu razstave Arhiv in trg (Mala loža, 13. 3.–3. 4. 2024), ki bo v Mali loži in na Titovem trgu v sredo, 20. marca 2024, ob 16. uri.

Razstava s podatki iz arhivov predstavlja Titov trg in dogajanje na njem v dveh časovnih obdobjih, okrog leta 1400 in okrog leta 1500. Na sprehodu po Titovem trgu bosta doc. dr. Dušan Mlacović in doc. dr. Renata Novak Klemenčič s Filozofske fakultete v Ljubljani podrobneje predstavila življenje na osrednjem koprskem javnem prostoru v poznem srednjem veku.

Lepo vabljeni!