Veliki slovar poljskega jezika PAN – napreden vir znanja o sodobni poljščini

Katedra za polonistiko Oddelka za slavistiko Filozofske fakultete vabi na slovarski delavnici z naslovom Veliki slovar poljskega jezika PAN – napreden vir znanja o sodobni poljščini v izvedbi dr. Anne Niepytalske-Osiecke z Inštituta za poljski jezik Poljske akademije znanosti. Delavnici bosta potekali v torek, 19. 3. 2024, ob 11.00 v predavalnici 1 (v poljščini) in ob 16.30 v predavalnici 3 (za začetnike, v angleščini in poljščini) na Tobačni 5.

Dr. Niepytalska-Osiecka bo predstavila koncept velikega slovarja poljskega jezika (www.wsjp.pl) in odgovorila na vprašanja: Kdaj se je rodila zamisel o velikem slovarju? Kakšni so cilji slovarskega projekta? Zakaj je slovar samo v elektronski obliki? Katere informacije je mogoče najti s pomočjo osnovnega in naprednega iskanja? Kako je mogoče slovarske vire uporabiti pri raziskovalnem delu? V drugem delu bodo potekale delavnice iskanja po slovarju. Vljudno vabljeni!