Umetnost med prakso in teorijo: teoretski pogledi na umetnostno realnost na pragu tretjega tisočletja

Urednik: Jožef Muhovič
V delu, ki je pred vami, so predstavljeni rezultati najnovejših znanstvenih raziskovanj na področju estetike, likovnih ved in teatrologije, ki potekajo na Akademiji za likovno umetnosti in oblikovanje ter na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani. Raziskovanja so bila v obliki referatov in spremljevalnih diskusij predstavljena na znanstveni konferenci, ki je potekala 29. septembra 2020 v Kopru. Raziskave so posvečene tematizaciji, analizi in refleksiji fenomenov, procesov in transformacij, ki zaznamujejo stanje likovne, vizualne in uprizoritvene umetnosti v turbulentnem času pozne moderne. Obseg tem je raznolik in kompleksen. Preden se jim na kratko posvetim, pa velja nekaj besed nameniti okoliščinam raziskovanja: času, v katerem je potekalo, naravi obravnavanih fenomenov in teoriji v njenem prizadevanju, da bi ulovila korak s časom in fenomeni.

Leto izida: 2021

14. 05. 2024
Oddelek za sociologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predavanje o Nebi Rubin in fotografska razstava Tu ostanemo