Sedemdeset let poučevanja poljskega jezika v Ljubljani

Urednik: Lidija Rezoničnik, Maria Waclawek, Maria Wtorkowska

Znanstvena monografija v uvodnem delu povzema prispevek Rozke Štefan in Nika Ježa k razvoju polonistike v Sloveniji. Nato v treh tematskih sklopih predstavlja najnovejše raziskave s področja literarne vede, prevodoslovja in jezikoslovja, povezane s polonistiko, hkrati pa tudi z Nikom Ježom, ki v letu 2018 praznuje svoj življenjski jubilej. Njegovi sodelavci, prijatelji in študentje, slavisti in polonisti z domače fakultete ter sorodnih ustanov s Poljske, iz Avstrije in z Madžarske so za monografijo prispevali triindvajset člankov. Tematska širina objavljenih prispevkov predstavlja tudi širino profesorjevih zanimanj in poklicnega delovanj, ki jo je dosegel z dolgoletnim zavzetim delom na področju polonistike in drugje.

Leto izida: 2018

Zbirka: Slavica Slovenica

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

15. 04. 2024
Oddelek za pedagogiko in andragogiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Kako načrtovati in izvesti kvalitetno praktično usposabljanje?

08. 03. 2024
Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predstavitev knjige Ženske, nacionalizem in družbene mreže v Habsburški monarhiji, 1848–1918

08. 03. 2024