Razgledi po staroindijski književnosti: Prevodi in interpretacije

Avtor: Luka Repanšek, Vlasta Pacheiner Klander, Lenart Škof, Nina Petek, Tamara Ditrich
Priročnik Razgledi po staroindijski književnosti je zasnovan kot pripomoček za študij staroindijske književnosti kot tematskega sklopa predmeta Svetovna književnost na Oddelku za primerjalno književnost in kot dodatno branje za študente prvega letnika klasičnega sanskrta in vedske stare indijščine na Katedri za indoevropsko primerjalno jezikoslovje Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje. Knjiga je razdeljena na 16 vsebinskih enot, ki vsebujejo prevode odlomkov obsežnejših ali celotnih krajših literarnih del določenega obdobja ali zvrsti. Besedila so pospremljena z esejističnimi interpretacijami in stvarnimi pojasnili. Večinoma gre za še neobjavljena besedila ali za ponatise iz teže dostopnih revij in knjig.

Leto izida: 2021

Zbirka: Studia Indogermanica Labacensia

07. 06. - 08. 06. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

3. mednarodna konferenca doktorskih študentov na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

05. 06. 2024

Okrogla miza: Kam gre naša šola?

04. 06. - 04. 07. 2024

Razstava: RARARA umetnice Tinkare Nemec Herkess

03. 06. 2024

Semantične in pragmatične lastnosti turškega diskurzivnega členka hani