Opisna statistika v R-ju

Avtor: Luka Komidar

Priročnik Opisna statistika v R-ju je primarno namenjen študentom dodiplomskega študija psihologije, a je lahko koristen vir za študente kateregakoli družboslovnega študijskega programa, ki ima v predmetniku statistične predmete. Namenjen je tudi tistim, ki že imajo določena statistična znanja in izkušnje, a želijo začeti uporabljati program R. R je prosto dostopen in odprtokoden program za statistične analize, upravljanje s podatki in njihovo grafično predstavitev. Zaradi svoje dostopnosti, prožnosti in neprestanega razvoja postaja vedno bolj priljubljeno statistično orodje. R je zelo primeren tudi za poučevanje statistike, saj v primerjavi s programi z razvejanim vmesnikom v večji meri spodbuja razmišljanje o uporabljenih analizah, željo po globljem razumevanju postopkov in dejansko uporabo pridobljenih statističnih znanj.

Leto izida: 2021

Zbirka: Učbeniki FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje