Oglejski generalni vikarji in drugi patriarhovi pooblaščenci na Slovenskem v poznem srednjem veku (1300–1535)

Avtor: Janez Höfler

Knjiga dr. Höflerja, odličnega strokovnjaka na področju cerkvene zgodovine slovenskega ozemlja, prinaša spoznanja o organizaciji sistema vikarjev, njihovih nalogah in načinu delovanja, ob vzporednem orisu pogosto zelo zapletenih političnih in cerkvenih okoliščin v severni Italiji in na vzhodnoalpskem ozemlju. Za slovensko zgodovino je še zlasti pomemben pregled posameznih vikarjev in njihovega delovanja na Slovenskem, vključno s kratkimi biografijami in navedbo dokumentiranih aktivnosti (posvečevanje cerkva in kapel, izstavljanje listin). Politične in cerkvene okoliščine ter identifikacija teh oseb bodo s tem delom za strokovnjake bistveno olajšani, kar poudari pomen te študije kot nujnega priročnika oziroma prispevka k slovenski humanistični znanosti. (Miha Kosi)

Leto izida: 2018

Zbirka: Historia artis

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

15. 04. 2024
Oddelek za pedagogiko in andragogiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Kako načrtovati in izvesti kvalitetno praktično usposabljanje?

08. 03. 2024
Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predstavitev knjige Ženske, nacionalizem in družbene mreže v Habsburški monarhiji, 1848–1918

08. 03. 2024