Bila si tisto, kar je molčalo

Avtor: Jasna Podreka

Znanstvena monografija prinaša podroben vpogled v značilnosti intimnopartnerskih umorov žensk v Sloveniji. Vsebina je zasnovana na teoretskem razumevanju nasilja na splošno ter specifično intimnopartnerskega nasilja nad ženskami. V njej je predstavljena razprava o umorih in potreba po spolno specifičnem proučevanju intimnopartnerskih umorov ter teoretska konceptualizacija intimnopartnerskega nasilja in umorov žensk. Osrednji del knjige predstavlja obsežna kontekstualna analiza empiričnega gradiva o intimnopartnerskih umorih žensk v Sloveniji. Gre za eno redkih del, ki se s sociološke perspektive ukvarjajo z vprašanjem intimnopartnerskih umorov v Sloveniji. Analiza intimnopartnerskih umorov žensk v Sloveniji pokaže, da so to izrazito spolno zaznamovana kazniva dejanja in da Slovenija po deležu in razlikah med spoloma v intimnopartnerskih umorih ne odstopa bistveno od drugih držav. Posnetek pogovora o knjigi z avtorico dr. Jasno Podreka, prof. dr. Milico Antič Gaber, prof. dr. Katjo Filipčič in Niko Kovač je objavljen tu https://www.youtube.com/watch?v=07mfGH2zSxM&feature=youtu.be . (7. 12. 2017)

Leto izida: 2017

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-237-960-5

19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze

03. 09. 2020

Spletna predstavitev za tuje študente

26. 08. 2020

Javno vodstvo po razstavi En krompir, tri države

Oddelek za arheologijo

Metalurški dan