100 let germanistike na Slovenskem

Urednik: Irena Samide, Urška Valenčič Arh
Monografija "100 let germanistike na Slovenskem" prinaša celovit pregled razvoja germanistike na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. Prva predavanja na germanski filologiji so se začela leta 1920. Monografija je razdeljena na tri dele. Prvi del, historia, prinaša poglobljeno zgodovino oddelka o prvih dvajsetih letih germanistike, ki jih je krojil nestor germanistike Jakob Kelemina. V nadaljevanju je predstavljen razvoj oddelka po letu 1945. Nekdanji Seminar za germansko filologijo se je sčasoma preoblikoval v Oddelek za germanske jezike in književnosti in leta 1998 dokončno v Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko. Drugi del monografije, praesentia, se posveča razvoju posameznih kateder, lektoratoma za nizozemski in švedski jezik ter prikazu knjižnice. Poleg predavateljic in predavateljev od ustanovitve oddelka do danes so zajeti tudi projekti, mednarodne povezave in obštudijsko delovanje študentk in študentov. Tretji del, memoria, je namenjen vsem, ki so v svojih spominih obudili ali soustvarjali študij germanistike v preteklosti.

Leto izida: 2020

Tip vezave: Trda vezava

Zbirka: Historia Facultatis

01. 07. - 10. 07. 2024