Študenti in študentke sodelovali pri pripravi spletne strani Veleposlaništva Republike Grčije v Sloveniji

Hiša v stari Ljubljani, v kateri je v času Ljubljanskega kongresa bival Joannis Kapodistrias; foto: Marija Gardina.

25. marca Grčija praznuje državni praznik, letos pa tudi dvestoto obletnico začetka protiturške vstaje. Do teh dogodkov je prišlo ravno v času Ljubljanskega kongresa, na katerem se je nahajal tudi Joannis Kapodistrias (1776-1831; priimek odraža poreklo njegove družine, ki je sicer živela na otoku Krfu). Ljubljanskega kongresa se je udeležil kot ruski zunanji minister, kasneje pa je postal prvi predsednik moderne grške države. Več o prelomnih dogodkih na spletni strani Veleposlaništva Republike Grčije v Sloveniji, pri pripravi katere so sodelovali tudi študenti in študentke Oddelka za klasično filologijo Filozofske fakultete. Na spletni strani je objavljenih nekaj izsledkov projekta, katerega cilj je prevesti in komentirati pisma, ki jih je Joannis Kapodistiras napisal v času prelomnih dogodkov v Ljubljani, in v širšem smislu raziskati njegovo bivanje v Ljubljani.

21. 07. 2022

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

15. 07. 2022

Intenzivni program skupnega magistrskega programa KREOL

11. 07. 2022

Viktorija Osolnik Kunc izvoljena v Svet Mednarodne zveze prevajalcev FIT (FIT Council)

Z leve proti desni: Jan Chr. Næss (Norveška), Olga Egorova (Rusija), Annette Schiller (Irska), Viktorija Osolnik Kunc (Slovenija), Ted Wozniak (ZDA), Tiina Tuominen (Finska), Alejandra Jorge (Argentina), Iris Gretchen González Nieto (Kuba), Marta Morros Serret (Španija), Eleanor Cornelius (Južna Afrika), Alexandra Jantscher-Karlhuber (Avstrija).  Na sliki manjkajo: Alison Rodriguez (Nova Zelandija), Victoria Lei Cheng Lai (Macao) in Anming Gao (Kitajska).