Podelitev priznanj za najboljšo doktorsko disertacijo na področju humanistike in družboslovja

Prejemnik priznanja dr. Luka Gruškovnjak z mentorjem

24. 5. 2023 je pred sejo Senata Filozofske fakultete potekala podelitev priznanj študentkam in študentom fakultete za najboljšo doktorsko disertacijo na področju humanistike in družboslovja.

Priznanji sta prejela:

• Kristina Glojek za delo Onesnaženost zraka hribovitih podeželskih območij z delci na primeru Loškega Potoka (mentor: izr. prof. dr. Matej Ogrin, somentor: doc. dr. Dejan Cigale, področje: družboslovje);
  • Luka Gruškovnjak za delo Informativnost arheološkega površinskega zapisa na podlagi podatkov iz predhodnih raziskav na avtocestah Slovenije / Informativeness of Archaeological Surface Record Based on Data from Preventive Research on Slovenian Motorways (mentor: izr. prof. dr. Dimitrij Mlekuž Vrhovnik, področje: humanistika).

Prejemnici priznanja, ki se podelitve ni mogla udeležiti, je priznanje dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar izročila na sprejemu 26. 5. 2023.

Iskrene čestitke!

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)