Otvoritev razstave o Joannisu Kapodistriasu in obisk grškega veleposlanika

V torek, 2. 11. 2021, sta Filozofsko fakulteto obiskala veleposlanik Republike Grčije v Sloveniji, njegova ekscelenca g. Eleftherios Kouvaritakis, in njegov namestnik g. Nikolaos Vagdoutis. Ob tej priložnosti sta se udeležila otvoritve razstave, posvečene Joannisu Kapodistriasu, ki so jo pripravili študentje in študentke Oddelka za klasično filologijo pod mentorstvom prof. dr. Jerneje Kavčič in bo do sredine decembra na ogled na oddelku za klasično filologijo.

Razstava je nastala v okviru praznovanja dvestote obletnice začetka protiturške vsaje v Grčiji in Ljubljanskega kongresa. Slednjega se je udeležil tudi Joannis Kapodistrias (1776–1831), tedaj v vlogi ruskega zunanjega ministra, prav med kongresom pa so njegovi rojaki začeli s protiturško vstajo. Ti dogodki so Kapodistriasa usodno zaznamovali, saj se je po Ljubljanskem kongresu umaknil iz ruske diplomatske službe, čez nekaj let pa je postal prvi predsednik grške države.

21. 07. 2022

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

15. 07. 2022

Intenzivni program skupnega magistrskega programa KREOL

11. 07. 2022

Viktorija Osolnik Kunc izvoljena v Svet Mednarodne zveze prevajalcev FIT (FIT Council)

Z leve proti desni: Jan Chr. Næss (Norveška), Olga Egorova (Rusija), Annette Schiller (Irska), Viktorija Osolnik Kunc (Slovenija), Ted Wozniak (ZDA), Tiina Tuominen (Finska), Alejandra Jorge (Argentina), Iris Gretchen González Nieto (Kuba), Marta Morros Serret (Španija), Eleanor Cornelius (Južna Afrika), Alexandra Jantscher-Karlhuber (Avstrija).  Na sliki manjkajo: Alison Rodriguez (Nova Zelandija), Victoria Lei Cheng Lai (Macao) in Anming Gao (Kitajska).