Pogovor: Arhitekti in njihove razstave med obema vojnama

Vabljeni na zadnji pogovor ob razstavi Obiščite razstavo v Jakopičevem paviljonu z naslovom Arhitekti in njihove razstave med obema vojnama, ki bo 30. 11. 2023 ob 17. uri v Mali Galeriji Banke Slovenije.

V pogovoru se bodo posvetili specifiki in delovanju arhitekturnega razstavljanja, recepciji tovrstnih razstav v medvojnem obdobju ter takratnemu vzpostavljanju arhitekturne stroke. Pod drobnogled bodo vzeli predvsem pomen arhitekturnih razstav kot prinašalk in prenašalk modernizma, hkrati pa bodo poskušali opredeliti vsebino takšnih postavitev in zrcaljenje družbenih okoliščin v njih. Z roko v roki z arhitekturo sta se v času med obema vojnama razvijala tudi oblikovanje interierjev in grafično oblikovanje, ki ju bodo primerjali s fenomeni po drugi svetovni vojni. O tem in o družbenem kontekstu bodo z moderatorko Nežo Lukančič govorili strokovnjaki za to področje Nika Grabar, Martina Malešič, Cvetka Požar in Bogo Zupančič.

Razstava spremlja izid e-knjige.

19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze

03. 09. 2020