Mednarodni simpozij ob 200-letnici rojstva Blaža Kocena in 10. Kocenova sobota

V letu 2021 praznujemo 200-letnico rojstva velikega slovenskega didaktika, geografa in kartografa Blaža Kocena (1821–1871), ki je s svojimi šolskimi atlasi, učbeniki in zemljevidi postavil temelje nazornejšega pouka geografije v osnovnih in srednjih šolah v tedanji monarhiji. Atlasi z njegovim imenom (Kozennatlas) izhajajo pri dunajski založbi Hölzel že 160 let in so še vedno sinonim za kvaliteto. V spomin nanj Društvo učiteljev geografije Slovenije – DUGS, Oddelek za geografijo in Center za pedagoško izobraževanje Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, v sodelovanju z Oddelkom za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, Fakulteto za humanistične študije Univerze na Primorskem, Zvezo geografov Slovenije, Občino Šentjur, Turistično olepševalnih društvom Ponikva in OŠ Blaža Kocena Ponikva organiziramo mednarodni simpozij pod naslovom Nazornost pri pouku geografije nekoč, danes in jutri.

Dogodek poteka pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja.

Dogodek bo v petek, 10. septembra 2021, potekal na Filozofski fakulteti UL, v soboto, 11. septembra 2021, pa v Šentjurju in Ponikvi.

Več informacij o dogodku

Okvirni program dogodka