Mednarodni raziskovalni študentski tabor Mikrofon podnebju: znanje in kompetence za komuniciranje podnebnih sprememb

V zadnjih letih se vse intenzivneje soočamo s posledicami podnebne krize. Prehod v podnebno nevtralno družbo je izziv in obenem tudi priložnost za ustvarjanje boljše prihodnosti za vse. Mlade želimo opolnomočiti in pripraviti na prihajajoče izzive, saj boste kot bodoči odločevalci in strokovnjaki ustvarjali znanstveno, politično in družbeno podnebno pravično prihodnost. Z mednarodnim raziskovalnim študentskim taborom bomo oživili prostor za opolnomočenje, izmenjavo mnenj, razpravo, mreženje in kritičen razmislek o trenutnih ukrepih, politikah, metodologiji in praksah prehoda na nizkoogljično družbo oz. življenja znotraj planetarnih zmožnosti. Hkrati bomo krepili zavest o moči posameznika in množice pri reševanju podnebnih in ostalih okoljskih izzivov. Seznanili vas bomo s podnebnimi vsebinami na področju prometa, kmetijstva, gospodarstva, oblikovanja podnebnih politik, razumevanja in komunikacije podnebnih sprememb ter evropskih finančnih mehanizmov. Tabor je namenjen vsem študentom, ki želijo svoje znanje, zavedanje in komunikacijo podnebnih sprememb poglobiti in podpreti s kompetencami, potrebnimi za prehod v nizkoogljično družbo. Mednarodni študentski tabor je organiziran v okviru integralnega projekta LIFE IP CARE4CLIMATE, ki bo z ozaveščanjem, izobraževanjem in usposabljanjem ključnih deležnikov spodbudil izvajanje ukrepov, s čimer bo Slovenija dosegla cilje v zvezi z zmanjšanjem emisij toplogrednih plinov do leta 2020 oziroma 2030.

Več informacij o projektu CARE4CLIMATE najdete na uradni spletni strani.

Kdaj: od petka, 22. 10. 2021, do nedelje, 24. 10. 2021

Lokacija: Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2, Ljubljana

Jezik programa: slovenščina in angleščina (tuja predavanja) Število prostih mest je omejeno. Prijave: preko spletnega obrazca.

Prijave so odprte do: 15. 10. 2021 oziroma do zapolnitve prostih mest.

Dogodek je v celoti brezplačen, vključena je tudi možnost prenočevanja v Ljubljani.

19. 10. 2020

03. 09. 2020